(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Sukurta 2013-02-12

Atnaujinta 2013-02-12

Sereika Alfonsas

Alfonsas Sereika [1]

Gimė 1934 metų sausio 1 dieną Dotiškių kaime, Radviliškio rajone.

Tautodailininkas.

Sidabravo (Radviliškio r.) vidurinėje mokykloje baigė 11 klasių [1]. Baigęs vidurinę mokyklą svajojo studijuoti literatūrą. Dirbdamas bibliotekos vedėju Radviliškio rajone, jis rašydavo į vietos laikraštį, o literatūriniame konkurse [2], kuris buvo skirtas pirmajam jaunimo festivaliui Maskvoje (1957 m.) [1], už parašytą eilėraštį užėmė I vietą. Tačiau laiką eilėraščiams kurti „suvalgė“ kasdienybė [2].

Dirbo Radviliškio ir Klaipėdos kultūros įstaigose [3], buvo estradinio orkestro konferansjė, rašė scenarijus [2]. Po to buvo paskirtas „Trinyčių“ fabriko klubo vedėju – organizavo meno saviveiklą. Vėliau jau pradėjo dirbti statybinėse organizacijose [2]. Vakarais mokėsi pramoninės-civilinės statybos Klaipėdos laivų statybos technikume [3]. Dirbo darbų vykdytoju kaimo statybose, gal 16 metų statė karvides, kiaulides, mechanines dirbtuves, gyvenamuosius daugiabučius visoje Lietuvoje [4]. Kretingoje gyvena nuo 1969 m. [1].

Eiles šiek tiek nustūmęs į šalį, gilinosi į tapybos poeziją, siekdamas natūralistinio paprastumo, liaudiško primityvo ir profesionalaus braižo potėpių dermės [2]. Menais, tapyba domėjosi tik iš tolo. Teptuką į rankas pirmąkart paėmė jau būdamas brandaus amžiaus, kai pradėjo dirbti valdymo pulto operatoriumi Palangos sveikatos rūmuose. Ten, bendradarbių paragintas, surengė ir pirmąją darbų parodėlę [4]. Nuo 2002 m. yra Tautodailininkų sąjungos Kretingos skyriaus narys. Yra Klaipėdos dailės klubo „Guboja“ kūrybinės grupės narys, su grupės dailininkais dalyvavo parodose Klaipėdos dramos teatre, bibliotekose. Kartu su Kretingos tautodailininkais dalyvavo aštuoniose kolektyvinėse parodose. Du kartus jo tapybos darbai eksponuoti zoninėje tapybos parodoje Klaipėdos parodų rūmuose. Iš čia du darbai buvo atrinkti ir išsiųsti į respublikinę parodą Vilniuje, „Arkos“ galerijoje [1]. Alfonsas Sereika yra nutapęs per 100 darbų, yra surengęs 5 personalines parodas. A. Sereika yra pamėgęs tapybą aliejiniais dažais. Siužetai jo paveiksluose patys įvairiausi: peizažai, istorinė tematika, statiniai [2].

Literatūra ir šaltiniai

  1. [Alfonso Sereikos atsakymas į Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos parengtą  anketą elektroniniam leidiniui „Kretingos personalijų žinynas“]. Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bibliografijos-informacijos sektoriaus kraštotyros fondas, 2008, 1 lap. Nuotr.
  2. PUIŠIENĖ, Audronė. Tapyti – tai pakilti aukščiau kasdienybės. Pajūrio naujienos, 2008, sausio 11, priedas „Smiltys“, p. 2.
  3. STANKUVIENĖ, Laima. Dirbančio ir kuriančio senatvė taip greit neįveikia. Švyturys, 2004, vasario 21, p. 5.
  4. BOČIULYTĖ, Rita. Panoro nusipiešti sau jūrą. Klaipėda, 2003, vasario 22, p. 17.

Parengė Birutė Naujokaitienė, 2008

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai