(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 10.00–18.00, VI Nedirba VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Iš Kretingos pranciškonų vienuolyno bibliotekos archyvo: Jurgis Pabrėža ir Agapitas Mickevičius

Data 2021-03-31

Laikas 18.00–19.00

Vieta Kretingos r. sav. M. Valančiaus viešoji biblioteka

Adresas Tiesioginė transliacija internetu

Pokalbis su Kretingos Apreiškimo vienuolyno bibliotekininke Nijole Raudyte ir humanitarinių mokslų daktare Žavinta Sidabraite apie Kretingos pranciškonų vienuolyno bibliotekoje saugomuose rankraščiuose minimus asmenis – Jurgį Ambraziejų Pabrėžą ir Agapitą Mickevičių. Tiesioginė transliacija bibliotekos Facebook puslapyje ir YouTube kanale.


Pirmoji knyginės kultūros ir bibliotekininkystės užuomazga Kretingoje siejama su Bernardinų vienuolyno biblioteka, įkurta kartu su vienuolynu. Nauju etapu vienuolyno bei bibliotekos vystymesi buvo įžymaus gamtininko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos įstojimas į Kretingos bernardinų vienuolyną.

XIX a. pirmojoje pusėje Kretingos vienuolynas tapo lietuvių (žemaičių) kultūros centru, kurio idėjinis vadovas ir ideologas buvo kunigas Jurgis Ambraziejus Pabrėža (1771–1849). Kretingos pranciškonų vienuolyno bibliotekoje saugoma didžioji dalis Jurgio Pabrėžos suburtos Neformalios lituanistinės mokyklos dokumentų kolekcijos. Kolekcijoje – iš viso 134 raštai.

Renginys nemokamas, registracija nereikalinga.


Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos projekto „Kultūrinių ir edukacinių renginių ciklas taikant šiuolaikines medijas“, kuriuo biblioteka siekia laikmečio tendencijas atitinkančiomis paslaugomis tenkinti vis didesnės asmenų grupės savišvietos, kūrybiškumo skatinimo, socializacijos poreikius, renginys. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai