+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

XXI-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Nauja realybė – naujos formos“

Data 2021-04-23 – 2021-03-30

Vieta Internetas

Adresas facebook.com/ kretingosbiblioteka, youtube.com/ mvbiblioteka

NLBS 2021 – „Nauja realybė – naujos formos“

Kaip ir kasmet, paskutiniąją balandžio savaitę visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė 2021, – balandžio 23–30 d. šiemet ją švęsime jau XXI-ąjį kartą. Bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus į įvairių formų renginius, diskusijas, pristatymus, parodas, edukacijas. Šiais metais Lietuvos bibliotekas vienijančios savaitės tema „Nauja realybė – naujos formos“ primena apie neišmatuojamą bibliotekininkų užsidegimą įvaldyti įvairiausias  kultūrines ir technologines galimybes.

Kviečiame susipažinti, kokie Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyks Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.


NLBS 2021 PROGRAMA

26 d. 15 val. pokalbis su knygų tinklaraštininke Nora Žaliūke (Knygų_Dama).

Nora Žaliūkė – viena populiariausių tinklaraštininkių, socialiniuose tinkluose talpinanti savo įžvalgas apie naujausią literatūrą bei knygų rekomendacijas. Slapyvardžiu Knygų_Dama skaitymo entuziastams pažįstama Nora Žaliūkė tiesioginio pokalbio metu kalbės apie šiuolaikinę literatūrą, savo pasirinkimus ir naujausias knygas.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos Facebook puslapyje ir YouTube kanale.

28 d. 10 val. pokalbis su vaikų rašytoja Gaja Guna Ekle.

Gaja Guna Eklė – knygų „Brolis, kurio nereikėjo“ ir „Keistuoliai“ autorė, vaikų literatūros kritikė, vaikų skaitymo skatinimo specialistė. Debiutinė autorės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“ užėmė antrą vietą Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse ir dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Pokalbis su rašytoja vyks Teams platformoje. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] (nurodyti dalyvausiančio vaiko vardą, pavardę, el. paštą, tel. nr.).

30 d. 10 val. „Kūrybinio rašymo laboratorijos“ edukacija.

Kūrybinio rašymo užsiėmimai, kuriuos ves kūrybinės veiklos vadybininkė Malvina Zimblienė, padės pajausti atsipalaidavimą, rašymo malonumą, išlaisvinti vaizduotę, išbandyti laisvojo rašymo pratimus. Rašymas padeda ne tik perteikti informaciją, bet ir pažinti save. Užsiėmimas skirtas vaikams nuo 12 metų ir vyks Teams platformoje. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] (nurodyti dalyvausiančio vaiko vardą, pavardę, el. paštą, tel. nr.)

30 d. 15 val. pokalbis su gydytoja psichoterapeute, knygos „Privati praktika“ autore Aurima Diliene.

Aurima Dilienė – profesionali šeimų konsultantė, gydytoja psichoterapeutė, sukaupta patirtimi ir žiniomis padedanti spręsti šeimos santykių ir vaikų auklėjimo problemas. Psichoterapeutė savo patirtį kraustantis į naujus namus ir pirmuosius Prancūzijoje praleistus metus aprašė savo knygoje „Laiškai iš Bordo“. Antrojoje jos knygoje „Šeima – komandinis žaidimas“ ji atskleidžia sėkmingą santuokos receptą. O trečioje knygoje – „Privati praktika. Psichoterapeutės užrašai“ – keturių išgalvotų personažų lūpomis autorė gydytoja psichoterapeutė pasakoja apie dažniausiai jos profesinėje praktikoje pasitaikančias daugeliui artimas sunkias situacijas, gyvenimiškas problemas, šeimyninius nesklandumus, asmeninius išgyvenimus. Tiesioginė pokalbio su Aurima Dieliene transliacija vyks bibliotekos Facebook puslapyje ir YouTube kanale.

23–29 d. virtualios realybės žaidimo „Pasakų veikėjai atgyja“ pristatymai.

2020 m. Kretingos biblioteka sukūrė virtualios realybės žaidimą, kuriame atgyja gerai žinomi animaciniai personažai. Išbandyti Kretingos bibliotekos sukurtą ir 3D akiniams pritaikytą žaidimą galima iš anksto rezervavus laiką tel. (+370) 608 02 680.

23–30 d. fotografijų paroda „Mano mylimiausia vaikystės knyga“.

Ši paroda pristatys Kretingos bibliotekininkus bei jų vaikystės knygas. Paroda veiks bibliotekos I aukšto erdvėse ir bibliotekos Facebook puslapyje.


Galite atsiųsti Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje programą (PDF, 11 MB).


 

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai