+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius balandžio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02030405
06
07
080910111213
14
1516171819
20
21
222324252627
28
2930
Visi renginiai

Kviečiame į „Skaitmeninės savaitės“ renginius mūsų bibliotekoje

Sukurta 2019-03-15

Atnaujinta 2019-03-18

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

„ALL DIGITAL Week“ (lietuviškai „Skaitmeninė savaitė“) – tai visoje Europoje vykstanti akcija, skatinanti naudotis technologijomis bei internetu, ugdyti skaitmeninį raštingumą. Kasmet jos renginiuose  dalyvauja iki 100 tūkst. Europos Sąjungos gyventojų. Šiemet ji vyksta kovo 25 – 31 dienomis. „ALL DIGITAL Week“ tematika labai plati – nuo medijų raštingumo, kritinio mąstymo ugdymo, skaitmeninio raštingumo, saugaus elgesio internete iki skatinimo tobulinti įgūdžius, reikalingus naujoms skaitmeninėms darbo vietoms.

Šiemetinės „Skaitmeninės savaitės“ tema Lietuvoje – skaitmeninės technologijos ugdymui. Per šią savaitę daug dėmesio bus skiriama mokytojams, nes norėdami būti šiuolaikiniais, moderniais mokytojais, jie ir patys turi nuolat mokytis, gilinti žinias. Tad „Skaitmeninės savaitės“ renginiais siekiama rekomenduoti jiems mokomąją medžiagą, dalintis naudinga patirtimi.

„Skaitmeninės savaitės“ metu vyks internetiniai seminarai, konferencija, edukacinės vaizdo paskaitos, atvirų durų dienos viešosiose bibliotekose.

Per šią savaitę kviesime ir į atvirų durų renginius mūsų bibliotekoje. Raginsime susipažinti su mūsų bibliotekoje esančiomis technologijomis, kurios gali būti sėkmingai panaudotos ugdymui.Taip pat pakviesime į kitas veiklas, kurios bus įdomios ir mokiniams, ir suaugusiems.

Protų mūšio „Aš ir internetas“ pagrindinės temos – faktai apie interneto vartojimą, kaip ir kada jis atsirado pasaulyje ir Lietuvoje, informacija apie saugumą. Norite pasitikrinti žinias? Jūsų laukia 42 klausimai.

Viktorina „Skaitmeninis pasaulis“ pateiks įdomių, stulbinančių ir naudingų faktų bei informacijos apie naująsias technologijas ir šiuolaikinį internetą. Kad būtų daugiau azarto, prašysime susiburti į komandas ir į klausimus atsakinėti naudojantis programėle „Kahoot“.

Turime gerų žinių norintiems išmokti naudotis skaitmeninėmis technologijomis ir tiems, kurie šias žinias norėtų pagilinti – registraciją į skaitmeninio raštingumo mokymus mūsų bibliotekoje pradėsime taip pat „Skaitmeninės savaitės“ metu.

Įgijus skaitmeninio raštingumo praktikos, bus visai nesunku naudotis bibliotekos elektroniniu katalogu ir neišeinant iš namų užsisakyti knygą ar pratęsti jos skolinimosi laką, surasti informacijos apie kraštą, o kitos reikiamos informacijos – gauti iš duomenų bazių, kurias biblioteka prenumeruoja. Visa tai sužinosite apsilankę mūsų bibliotekoje vyksiančiose atvirų durų dienų renginiuose.

Daugiau informacijos apie „Skaitmeninės savaitės“ renginius klauskite mūsų bibliotekoje arba ieškokite interneto svetainėse  www.prisijungusi.lt bei www.epilietis.eu

Lietuvoje „Skaitmeninę savaitę“ nuo 2010 m. koordinavo asociacija „Langas į ateitį“. Šiemet ją pristato projektas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė”.


Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“ (pilnas pavadinimas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“)

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai