+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius gegužės 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
0203
04
05
06
0708091011
12
1314151617
18
19
2021222324
25
26
27282930
31
Visi renginiai

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Europos šeimoje“ Kretingoje

Sukurta 2024-04-12

Atnaujinta 2024-04-22

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius AUSTĖJA GOTAUTAITĖ

Tradiciškai Pasaulinę knygos ir autorinių teisių dieną prasidedanti ir nuo 2001 metų vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (NLBS) šiais metais bus minima balandžio 23–29 dienomis. Ši tradicija kasmet sujungia bibliotekininkų bendruomenę, pristato bibliotekų veiklą visuomenei ir skatina švęsti šią profesiją. 2024-aisiais NLBS tema „Europos šeimoje“ pasirinkta siekiant paminėti Europos Sąjungos metus.

Savaitės rengėja ir organizatorė Lietuvos bibliotekininkų draugija bei Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kviečia aktyviai įsitraukti į šiai savaitei skirtus renginius, kuriuose bus aptariamos bendros vertybės, lygybė ir solidarumas.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių, vykstančių Kretingos bibliotekoje, sąraše – renginiai, skirti kiekvienam bibliotekos lankytojui: nuo linksmų užsiėmimų mažiausiesiems iki susitikimų ir pokalbių rimtomis temomis suaugusiesiems.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyks įvairūs susitikimai su knygų autoriais, žymiais žmonėmis, edukacijos vaikams, paskaitos tėvams, bibliotekininkams bei ikimokyklinio ugdymo specialistams, rengiamos ekskursijos, parodos ir kt.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių programa Kretingoje

Pirmąją NLBS dieną, balandžio 23-ąją, antradienį, 13.00 val. kviečiame kartu stebėti Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Europos šeimoje“ atidarymą ir Geriausiųjų metų bibliotekininkų apdovanojimų ceremoniją tiesiogiai iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

Bibliotekos Jaunimo edukacijos erdvėje nuo 13.00 val. iki 18.00 val. veiks dienos edukacinė paroda „Paieška knygų lentynoje“ – aktyvi, knygų mėgėjo atmintį patikrinanti veikla, skirta 12–18 m. jaunuoliams. Tą pačią dieną 17.30 val. bibliotekininkės Paulina ir Birutė visus, kurie nori susipažinti su veikla bibliotekoje ir išbandyti įvairias darbo pozicijas, kvies į pažintinę ekskursiją, skirtą suaugusiesiems, bei tapti „Bibliotekininku vienai valandai“. Būtina registracija el. paštu [email protected].

Balandžio 24 d., trečiadienį, 18.00 val. į biblioteką atvyksta gynybos ir saugumo ekspertas Aurimas Navys, kuris dalinsis įžvalgomis apie kolektyvinės gynybos svarbą, NATO ir transatlantinius santykius, geopolitines įtampas regione ir kasdien kylančius iššūkius.

Balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17.00 val. sceną užims talentingas jaunimas. Vakaro „Tik aukštyn“ metu jaunuoliai atskleis savo talentus, o tie, kurie savo talentu nori pasidalinti su kitais, bet dar neužsiregistravo į vakaro šou, kviečiami paskubėti ir skambinti tel. +370 445 72134 arba rašyti el. paštu [email protected]. Jaunimo scena laukia Jūsų!

Balandžio 26 d., penktadienį, 18.00 val. į biblioteką atvyks dvi rašytojos, knygų autorės. Tai Patricija Tilvikaitė, pristatysianti debiutinį romaną „Svetimkūniai“, bei jau bibliotekos skaitytojams gerai pažįstama Ignė Alė su naujausiu, jau ketvirtuoju, romanu „Migruojantys paukščiai“. Ką bendro turi „Migruojantys paukščiai“ ir „Svetimkūniai“ sužinosite dvigubo knygų pristatymo metu.

Prasmingai šeštadienio rytmetį sutikti kviesime tėvus, auginančius vaikus iki 3 metų. Balandžio 27 d. 11. 00 val. leidybos namų „TIKRA KNYGA“ kūrybos vadovė, aktorė, edukatorė, įvairių kūrybinių užsiėmimų vaikams kūrėja Daiva Rudytė pakvies į paskaitą „Kaip skaityti (ar skaityti?) paveikslėlių knygas mažiausiesiems?“. O tuo pat metu 1–2 metų vaikai kartu su tėveliais dalyvaus ankstyvojo skaitymo užsiėmime „Pupų sodas“. Į šiuos renginius registracija – būtina, o taip pat yra papildomų sąlygų, tad kviečiame registruotis el. p. [email protected] arba tel. +370 445 78 985.

Balandžio 29 d., pirmadienį, 18.00 val. kviečiame į filosofo, politiko, Antikos tyrinėtojo dr. Manto Adomėno knygų – dilogijos „Moneta & labirintas“ –  pristatymą. Lietuvių literatūros pasaulyje šie autoriaus debiutiniai romanai sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo ir vertinimo.

Antradienį, balandžio 30 d., 13.00 val., uždarydami Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, rajono viešosios bibliotekos, mokyklų bei kitų įstaigų bibliotekininkus ir ikimokyklinio ugdymo specialistus pakviesime dalyvauti mokymuose „Patirk pasaką per pojūčius: multisensorinis pasakojimo metodas kūdikiams ir mažyliams“, kurių metu pasakotoja Daiva Ivanauskaitė pasidalins patirtimi, kaip sekti pasakas vaikams iki 3 metų, įtraukiant vaikų penkis pojūčius: regą, klausą, uoslę, skonį ir lytėjimą. Mokymų dalyviai sužinos apie pasakų sekimo poveikį bei svarbą vaikų raidai ir sensorinio (juslinio) ugdymo metodą.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės akcijos

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje lankysis Kretingos rajono mokyklų, gimnazijų bei darželių-lopšelių ugdytiniai, kurie dalyvaus įvairiose bibliotekininkų paruoštose edukacijose bei užsiėmimuose, įvairūs renginiai vyks ir bibliotekos filialuose.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kviečia nepraleisti progos ir išbandyti bibliotekoje veikiantį pabėgimo kambarį „Kodas: 770“, nes Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu ši paslauga lankytojams – NEMOKAMA! Norint užsiregistruoti į pabėgimo kambarį, būtina išankstinė grupės (iki 7 asmenų) registracija el. paštu [email protected].

Biblioteka bei bibliotekininkai turi gerų žinių vėluojantiems grąžinti bibliotekai pasiskolintas knygas. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu už laiku negrąžintus leidinius nebus skaičiuojami delspinigiai! Tad kviečiame pasinaudoti šia proga, nes knygų laukia kiti skaitytojai.

Pajausti visos Lietuvos bibliotekininkų bendruomenės aktyvumą, iniciatyvumą ir vienybę bus galima balandžio 27 d., kuomet bibliotekos darbuotojai dalyvaus bibliotekininkų žygyje Plateliuose. Žadama, jog jis suburs apie 400 šios profesijos atstovų, o 10 kilometrų maršrutu keliaus ir 4 Kretingos rajono bibliotekininkai.

Taip pat kviečiame stebėti LRT televizijos intelektinį žaidimą „Kas ir kodėl?“, kuriame šią savaitę rungsis bibliotekininkai iš visos Lietuvos.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – tai puiki proga susipažinti su savo biblioteka, jos vertybėmis ir čia dirbančiais šios profesijos atstovais.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai